O nas


 

Centrum Fotografii – Piotr Grzyb mieści się w centrum Tarnowa przy ulicy Przecznica Strusińska 4-6, niedaleko Domu Handlowego Świt.

Centrum Fotografii – Piotr Grzyb (początkowo Laboratorium Fotografii Barwnej – Piotr Grzyb, potem Fujicolor – Piotr Grzyb) powstało 3 stycznia 1984 r. Obróbkę prowadzono wówczas ręcznie w oparciu o materiały produkcji krajowej firmy Foton. W latach 1989-1991 nastąpił przełom, który przyniósł nowe technologie i nowe procesy chemiczne, diametralnie zmieniające jakość i trwałość końcowych produktów. W 1993 roku firma uzyskała Certyfikat Autoryzacyjny Fujifilm Polska. W związku z powyższym została włączona do ogólnopolskiej sieci laboratoriów Fujicolor Serwis i zmieniła nazwę na Fujicolor Piotr Grzyb. Wprowadzona została procedura kontroli jakości, nadzorowana przez Centrum Kontroli Jakości Fujifilm Polska w Warszawie.

W 1997 r. nastąpiła rozbudowa o kolejną powierzchnię usługowo-handlową. Dzięki temu powiększono asortyment artykułów fotograficznych oraz uruchomiono Studio Fotograficzne – Atelier.

Tendencje rynku ukierunkowane na cyfrową obróbkę fotografii, zadecydowały o podjęciu kolejnych kroków zmierzających do zwiększenia atrakcyjności oferowanych usług oraz podniesienia ich jakości. W 2001 roku zakupiono Minilab Cyfrowy Fuji Frontier 350, a w 2004 – Frontier 355 i drukarkę wielkoformatową Epson, pracującą na materiałach Ilford. Jako przedstawiciel autoryzowanej sieci STUDIO by ILFORD , firma uzyskała możliwość otrzymania wysokiej jakości i trwałości wydruków, w dowolnym formacie nie przekraczającym szerokości 111 cm, na papierach o różnorodnej powierzchni i płótnie, a także na nie przekraczającej wymiarów 52,8x63cm płycie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiono samoobsługę na trzech stanowiskach Fotokiosk, które pozwalają na samodzielny wybór formatu oraz ilości odbitek, kadrowanie, zmianę kolorystyki i gęstości, obrót zdjęcia. Uruchomiony też został system zamawiania zdjęć za pośrednictwem Internetu. Jako członek sieci FDI Fujifilm, firma została objęta ogólnopolską akcją promocyjno-reklamową. Każdy klient może zostać członkiem Klubu Fuji, co uprawnia go do korzystania z atrakcyjnych rabatów i promocji.

 

Od 25 października 2005 roku Centrum Fotografii-Piotr Grzyb, posiada Certyfikat „Sprawdzony Partner Fujifilm” wydawany przez Fujifilm Polska Distribution Sp.z.o.o. (obecnie Fujifilm Europe Oddział w Polsce) dla Laboratoriów FDI.

Studio Fotografii Cyfrowej FDI to:

  • Najwyższa jakość zdjęć z plików cyfrowych oraz filmów
  • Zamówienia zdjęć przez internet
  • Miła i kompetentna obsługa
  • Precyzja i terminowość
  • Szeroka oferta aparatów cyfrowych FinePix
  • Duży wybór akcesoriów FinePix
  • Filmy profesjonalne i amatorskie
  • Najnowsze rozwiazania technologiczne
  • Mamy zaszczyt pracować pod znakiem FDi – Studio Fotografii Cyfrowej, które zostało uhonorowane trzykrotnie (2006,2007,2008) przez klientów Złotym Laurem Klienta w kategorii Laboratoria Fotograficzne.

W 2006 roku pojawiły się kolejne nowości. Do oferty zakładu dodano usługę Fotonadruki. Teraz istnieje możliwość naniesienia zdjęcia na kubek, koszulkę, podkładkę pod mysz i wiele innych Gadżetów .
Od czerwca 2015 roku wprowadzono System do zamawiania zdjęć on-line bezpośrednio z przeglądarki. Zapraszamy do sprawdzenia naszej nowej oferty cenowej (ceny jednostkowe są zależne od ilości zamówionych odbitek).